دکتر علی فقیه حبیبی و همکاران یک مطالعه تجربی در مرکز تحقیقات بینی و سینوس، دانشکده پزشکی رشت ، دانشگاه علوم پزشکی گیلان روی 70 بیمار جراحی شده انجام داد.

در این مطالعه 70بیمار 18 تا 50 ساله تحت جراحی دکتر علی فقیه حبیبی و همکاران یک مطالعه تجربی در مرکز تحقیقات بینی و سینوس، دانشکده پزشکی رشت ، دانشگاه علوم پزشکی گیلان روی 70 بیمار جراحی شده انجام داد. در این مطالعه 70بیمار 18 تا 50 ساله تحت جراحی راینوپلاستی یا سپتوراینوپلاستی قرار گرفتند و به دو گروه مساوی تقسیم شدند که یک گروه را تامپون (مش حاوی تتراسیکلین ) بعد از عمل گذاشتند و گروه دیگر را تامپون نگذاشتند.

بیماران در فواصل کوتاه مدت ، میان مدت ، و دراز مدت پیگیری و از نظر عوارض بعد از عمل بررسی شدند . نتیجه این بود که از نظر راحتی بعد از عمل ، رضایت بعد از عمل و تورم بعد از عمل ، تفاوت معنی داری بین دوگروه دیده شد بدین معنی که در گروه بدون تامپون ، راحتی و رضایت بعد از عمل بیشتر و تورم بعد از عمل کمتر بود.ولی از نظر عوارضی مثل درد ،خونریزی، کبودی ،هماتوم و ترشحات بینی بین دو گروه تفاوت معنی داری دیده نشد.

منبع: مجله گوش و حلق و بینی ایران-ج 28- شماره ضمیمه - نوامبر 2016

رزور وقت مشاوره برای صبح شنبه و عصر سه شنبه

رزرو وقت مشاوره
 1. نام و نام خانوادگی(*)
  ورودی نامعتبر
 2. شماره تماس(*)
  ورودی نامعتبر
 3. انتخاب روز(*)
  ورودی نامعتبر
 4. کد را وارد نمایید(*)
  کد را وارد نمایید   تازه کردنورودی نامعتبر
 5. ارسال درخواست
 

آخرین مقالات

اگر شما عمل بینی میکنید تا روحیه تان بهتر شود و این انتظار غیر واقعی را دارید که با این عمل زندگی تان  تغییر کند، یا بحران افسردگی تان برطرف شود یا اضطرابتان درمان شود
دکتر علی فقیه حبیبی و همکاران یک مطالعه تجربی در مرکز تحقیقات بینی و سینوس، دانشکده پزشکی رشت ، دانشگاه علوم پزشکی گیلان روی 70 بیمار جراحی شده انجام داد.
دکتر درتاج و همکارانش در دانشگاه شهید صدوقی یزد در بررسی های به عمل آورده از مرور مقالات pubmed  از سال 2000 تا 2010 از حدود 200 مقاله دریافتند که در تمام

دانلود فرم ها

lozehq   porsesh1   rezayat1oto oto2   

گوگل مپ

اطلاعات تماس

 • آدرس مطب : رشت، چهارراه گلسار، نبش کوچه عسگری
  ساختمان بوسار، طبقه ششم ، واحد 12
 • شماره تماس مطب : 32110817 013
 • ایمیل مطب:
 • ارسال پیامک :100033110817  

  

Top