11-گذاشتن پیوند غضروفی در بینی به چه معناست؟آیا همان پروتز است؟

خیر، پیوندغضروف از غضروف های تیغه بینی خود بیمار تهیه میشودوبرای تقویت وبازسازی مناطقی از بینی که استحکام کافی ندارند یا فرورفتگی دارند استفاده میشود . پروتز از مواد مصنوعی تهیه میشود و بعلت عوارض بالا از جمله عفونت و احتمال جابجا شدن، کاربرد آن تقریبا منسوخ شده است.

12-آیا با وجودپولیپ و آلرژی میتوان عمل زیبایی بینی انجام داد؟

بله، اگر پولیپ بینی و آلرژی شدید نباشد و نیاز به جراحی آندوسکوپی بیمار نداشته باشد. البته در مواردخاصی هم میتوان هردو عمل را باهم انجام داد.

13-آیا پولیپ بینی همان شاخک بینی یا همان انحراف بینی است؟

خیر، هر سه اینها متفاوتند. پولیپ بینی زایده گوشتی شکلی است که از رشد بیش از حد مخاط ایجاد میشود و معمولا در زمینه آلرژی اتفاق میافتد.شاخک بینی بخش استخوانی پوشیده از مخاط و جزئی از ساختمان طبیعی بینی است که کار مرطوب و گرم کردن هوای بینی را انجام میدهد. معمولا در معاینه افرادغیر متخصص شاخک بینی با پولیپ اشتباه میشود.انحراف بینی، کج شدن تیغه میانی بینی به دلیل ضربه یا مادرزادی است که میتواند ایجادگرفتگی بینی کند.درمان پولیپ و انحراف بینی هم با هم فرق دارد.

14-آیا با عمل زیبایی بینی علایم آلرژی من بهتر میشود؟

علایم آلرژی یعنی آبریزش و ترشحات و عطسه خیر، حتی اوایل بعد از عمل ممکن است به دلیل وجود بخیه و ورم داخل بینی این علایم موقتا شدیدتر هم بشود.ولی گرفتگی بینی ناشی از انحراف تیغه بینی معمولا بهتر خواهد شد

15-چه مدت بعد از عمل بینی ،میتوانم با هواپیما مسافرت کنم ؟

تا دو هفته بعد از عمل بهتره در شهری حضور داشته باشید که به جراح خود دسترسی دارید ، همچنین استرس و خستگی سفر ممکن است باعث تغییر شکل وورم بینی شود

16-آیا همه بینی های گوشتی از عمل نتیجه خوب نمیگیرند؟

به طور خلاصه نتیجه عمل بینی گوشتی بستگی به پوست بیمار دارد؛ پوست هایی که کشسانی(الاستیسیتی) خوبی دارند وبه اصلاح شل نیستند و قابلیت نازک شدن و تطبیق با تغییرات ناشی از عمل را دارند، بهتر به عمل جواب میدهند؛ همچنین اگر غضروف ها نازک نباشند و استحکام خوبی داشته باشند، نتایج بهتر خواهد بود.در مجموع نتایج عمل بینی های گوشتی خیلی قابل پیش بینی نیست و گذشت زمان تعیین کننده است.

17-کدام فصل سال برای عمل بینی بهتر است؟

در تابستان عمل کنیم یا زمستان : *در فصل تابستان بعلت گرما و تعریق صورت ، نگهداری چسب کمی مشکل تر است ( افرادی که پوست چرب دارند و از صورت عرق میکنند بهتر است در فصل گرم عمل نکنند ) ، همچنین حضور در آفتاب و گرما ممکن است باعث تورم یا خونریزی بینی شود. * در فصل سرما احتمال خشکی بینی بیشتر میشود ، بنابراین احتمال خونریزی و جمع شدن ترشحات در بینی وجود دارد ، همچنین ریسک ابتلا به عفونت های ویروسی مجاری هوایی و عود آلرژی در فصول سرد سال بیشتر است ( افراد آلرژیک ترجیحا در فصول عود آلرژی عمل نکنند ). بنابراین *بطور کلی برای جراحی بینی فصل ارجحی وجود ندارد و انتخاب زمان عمل بستگی به شرایط و راحتی خود شما دارد. * درهر زمان که جراحی انجام شود، چه تابستان و چه زمستان ، مراقبت های بعد از عمل از جمله شستشوی مکرر بینی ، پرهیز از خشک شدن بینی ، پرهیز از آفتاب ، دخانیات و سیگار و عوامل شیمیایی و سایر مرقبت ها مهمترین نقش را در بهبود سریعتر شما برعهده خواهد داشت . * آنچه حرف اول را میزند این است : زمانی را برای عمل انتخاب کنید که از هر جهت آسوده و بدون استرس باشید ، هیچ مشغله و دغدغه ای نداشته باشید و با آرامش و خیال راحت تک تک توصیه ها و مراقبت های قبل و بعد از عمل را اجرا کنید. در این صورت بدن شما دوران نقاهت پس از عمل را به بهترین شکل ممکن سپری خواهد کرد .

18- آیا عمل زیبایی بینی میتواند باعث کاهش بویایی دائمی شود؟

معمولا خیر؛ این عمل ارتباطی به مخاط بویایی ندارد؛ مگر اینکه به علت گرفتگی بینی ناشی از تورم و التهاب بعد از عمل ، موقتا بویایی کاهش یابد.

19- بینی دوستم را شما عمل کرده اید و بسیار زیبا شده است؛ آیا بینی من هم مثل مدل بینی او درمی آید؟

بینی هیچ دو نفری دقیقامثل هم نیست زیرا فرم و ابعاد صورت آنها مثل هم نیست؛ بینی هرکسی را باید متناسب با ویژگیهای صورت خودش ، فرم داد.یک بینی زیبا در یک چهره ممکن است در چهره شخص دیگر زیبا نباشد.

20- عمل جراحی بینی چقدر طول میکشد؟

متوسط زمان خود عمل 1.5 تا 2.5 ساعت است که البته به میزان کار بینی بستگی دارد؛ با زمان بیهوشی حدود 3.5 تا3ساعت طول میکشد.عمل های پرکار ممکن است به زمان تا ۲ الی ۳ ساعت هم نیاز داشته باشند.

        

گوگل مپ

اطلاعات تماس

  • آدرس مطب : رشت، چهارراه گلسار، نبش کوچه عسگری
    ساختمان بوسار، طبقه ششم ، واحد 12
  • شماره تماس مطب : 32110817 013
  • ایمیل مطب:
  • ارسال پیامک :100033110817  

  

Top