کسانی برای جراحی بینی مناسبند که اشکالات واضح و مشخصی در بینی دارند و دقیقاً می دانند از عمل چه میخواهند. چهره هایی که از جهات دیگر عیب های غیر قابل اصلاحی نداشته باشند و فقط بینی آنها بدشکل باشد. انتظارات بیمار از عمل باید منطقی و واقع بینانه باشد. هدف از جراحی بینی بهبود بخشیدن به وضع ظاهر بینی است نه رسیدن به زیبایی مطلق و کامل چهره.

کسانی که قصذ عمل بینی دارند فقط به این دلیل که تغییری در چهره ایجاد کنند، کاندید مناسبی برای این عمل نیستند. در عمل زیبایی باید بین اهداف پزشک و بیمار موافقت وجود داشته باشد یعنی بیمار دقیقاً بداند که از عمل چه میخواهد و جراح نیز با خواسته او موافق باشد یعنی این خواسته از نظر جراحی قابل اجرا باشد . اگر بیمار درک و بینش صحیحی از عمل بینی داشته باشد و از محدودیت های آن آگاه باشد و انتظاراتش واقع بینانه باشد، کاندید مناسبی برای عمل می باشد. بیماران متقاضی عمل زیبایی بینی باید در شرایط مناسب روحی و احساسی باشند و در تصمیم خود برای عمل قاطع و مطمئن باشند.

حروف کلمه SYLVIA(سیلویا) شامل حروف اول کلمات توصیف کننده بیماران«مناسب» عمل زیبایی است:

Sبرای Secure یعنی مطمئن و بااعتماد به نفس

Y برای Young جوان،

Lبرای Listener یعنی پذیرا و گوش کننده به صحبت های پرشک و همکاری کننده با او،

V برای Verbal کسی که خواسته هایش را واضح و با کلام بیان می کند،

I برای Intelligent هوشیار(هوش اجتماعی و هوش عاطفی در اینجا مهمتر از ضریب هوشی است)،

Aبرای Attractive خوش قیافه (افرادی که از سایر جهات چهره و در سایر اعضای صورت عیوب خاصی ندارند)

برای اینکه بدانیم چه بینی هایی برای عمل زیبایی مناسبند، بهتر است بدانیم چه بینی هایی، بینی های خوبی برای عمل نیستند، یعنی عمل آن ها مشکل است : بینی های با پوست ضخیم (اصطلاحاً گوشتی) یا پوست خیلی نازک ، بینی هایی که کجی های شدید بعلت شکستگی ها و ضربه های شدید متعدد دارند، کسانی که غیر قرینگی در صورت و چانه و لب ها دارند، صورت هایی که اشکالات متعددی دارند، همراهی آلرژی و سینوزیت های خیلی شدید یا بیماری های التهابی مزمن در بینی، سیگاری ها و بیماران دیابتی، صورت های با مشکلات پوستی شدید (پوست های چرب و جوش دار یا دارای جای بریدگی یا بخیه ) کاندیدای مناسبی برای عمل نیستند.

گوگل مپ

اطلاعات تماس

  • آدرس مطب : رشت، چهارراه گلسار، نبش کوچه عسگری
    ساختمان بوسار، طبقه ششم ، واحد 12
  • شماره تماس مطب : 32110817 013
  • ایمیل مطب:
  • ارسال پیامک :100033110817  

  

Top