بعد از عمل زیبایی بینی یا گوش چطور ماسک بزنیم ؟
روش درست ماسک زدن بعد از جراحی بینی
موثرترین راه پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا طبق توصیه ی پزشکان و محققان استفاده از ماسک در هنگام خروج از منزل می باشد .
افرادی که عمل راینوپلاستی ( جراحی بینی) انجام میدهند ، هنگام ماسک زدن نادرست  نگرانی و‌ درد را تحمل میکنند .هر چند فشار آوردن بر روی بینی در هنگام ماسک زدن سبب انحراف بینی و دفرمه شدن آن میشود،  اما ماسک زدن صحیح مشکلی را برای این عزیزان ایجاد نمیکند.در هفته ی اول که آتل( گچ ) روی بینی قرار دارد، ماسک زدن روی آن به استخوان بینی فشاری وارد نمیکند.
توصیه میشود در دو هفته ی اول بعد از عمل زمان بیشتری در خانه بمانید تا  نیازی به استفاده از ماسک  نباشد اما اگر به دلایلی مجبور به ترک منزل هستید بهتر است دستور العمل های لازم را اجرا کنند.
@قسمت فلزی ماسک را روی بینی فشار ندهید و آن را روی بینی تنگ نکنید
@اگر از ماسک های جراحی استفاده میکنید قسمت فلزی آن روی چانه باشد
@توصیه میشود به جای استفاده از ماسک های جراحی از ماسک های پارچه ای بزرگ دست دوز استفاده کنید . این ماسک ها فشار کمتری به بینی وارد میکنند ، روی بینی قرار نمیگیرند  و گاها تا زیر چشم را پوشش میدهند.
@توصیه میشود علاوه بر ماسک های پارچه ای سبک و بزرگ از شیلد های صورت نیز استفاده کنید
@ دو تا سه ماه  پس از عمل بینی در صورت لزوم میتوانید از ماسک های محکم تر استفاده کنید
@تا زمانی که راهی برای درمان این ویروس پیدا نشده رعایت دستور العمل های بهداشتی برای تمام افراد جامعه لازم و ضروری میباشد.
عزیزانی که عمل اتوپلاستی ( زیبایی گوش ) انجام داده اند ، چند ماه اول بهتر است از قرار دادن کش ماسک در پشت گوش اجتناب کنند، و از ماسک هایی که کش پشت سری دارند استفاده کنند یا کش را با یک نگهدارنده در پشت سر قراردهند.

گوگل مپ

اطلاعات تماس

  • آدرس مطب : رشت، چهارراه گلسار، نبش کوچه عسگری
    ساختمان بوسار، طبقه ششم ، واحد 12
  • شماره تماس مطب : 32110817 013
  • ایمیل مطب:
  • ارسال پیامک :100033110817  

  

Top