آمادگی های قبل از عمل:

* توصیه می شود زمانی را برای انجام عمل بینی خود انتخاب کنید که از هر دغدغه و مشغولیت کاری و خانوادگی فارغ باشید و شرایط جسمی و روحی شما کاملا، آرام و با ثبات باشد. اگر درگیر مشکل یا کار یا برنامه خاص مثل امتحان یا بیماری یا جشن ازدواج خودتان یا اطرافیانتان هستید، عمل جراحی تان را به بعد موکول نمایید.

* هر گونه شرایط خاص جسمی یا روحی، مصرف داروها یا مواد مخدر، حتی مصرف برخی داروهای انرژی زا و عضله ساز را که برای بدنسازی استفاده می شود و هر نوع سابقه جراحی، بستری یا تصادف را با پزشکتان در میان بگذارید، زیرا همه این ها می توانند در بیهوشی شما تاثیر داشته باشند و یا با داروهای بیهوشی تداخل کنند.

* اگر داروی خاصی مصرف می کنید یا بیماری خاصی دارید آن را با پزشک خود در میان بگذارید.

در اولین ویزیت قبل از عمل ابتدا شرح حال و سوابق پزشکی فرد بررسی میشود.سپس فرد تحت معاینه کامل  قرار می گیرد، پس از آن یک سری آزمایش های چکاپ خون برای وی درخواست میشود. در برخی موارد خاص ممکن است نیاز به انجام سی تی اسکن سینوس وجود داشته باشد. همچنین انجام رادیولوژی سینوس و بینی برای همه افراد ضروری است. جهت طراحی تغییرات لازم برای جراحی بینی و طراحی پلان جراحی، همه بیماران باید عکس فتوگرافی از بینی و وصورت بگیرند که به این منظور  فرد به  عکاسی  پزشکی معرفی می شود.  

پس از آماده شدن عکس ها، در ویزیت جلسه دوم طراحی عکس ها در حضور بیمار و همراهان وی ، جهت پیشنهاد تغییرات قابل انجام روی ابعاد بینی، انجام می شود. محدودیت ها و عوارض عمل و اطلاعات لازم در مورد عمل توضیح داده می شود و  نظرات و پیشنهادات بیمار و همراهان او نیز شنیده می شود.سپس با ارزیابی شرایط بیمار و تعیین محدودیت ها و امکانات، در مورد تاریخ عمل تصمیم گیری می شود.

توصیه ها :

* شب قبل از عمل بینی حمام کنید، شام سبکی بخورید و زود بخوابید. ساعت ناشتا بودن شما و ساعت حضورتان در کلینیک روز قبل از عمل به شما اطلاع داده می شود.

* صبح روز عمل بینی ، به صورت ناشتا ، به همراه یکی از والدین یا همسرتان و بادر دست داشتن برگه پذیرش، دفترچه و جواب آزمایشات و عکس ها در کلینیک حاضر شوید.

قبل از عمل شما توسط پزشک متخصص بیهوشی یا قلب ویزیت می شوید و نوار قلب از شما گرفته می شود.

مدت زمان عمل تقریباً حدود 2تا4 ساعت می باشد و پس از آن شما در بخش بستری به مدت چند ساعت تا هوشیاری کامل و تا زمانی که بتوانید چیزی بنوشید و چند قدم را بروید، تحت نظر قرار می گیرید و سپس از بیمارستان یا کلینیک مرخص خواهید شد.

تآلیف:دکتر فیروزه ضیاء

«کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز است»

گوگل مپ

اطلاعات تماس

  • آدرس مطب : رشت، چهارراه گلسار، نبش کوچه عسگری
    ساختمان بوسار، طبقه ششم ، واحد 12
  • شماره تماس مطب : 32110817 013
  • ایمیل مطب:
  • ارسال پیامک :100033110817  

  

Top